Torku’ nun “Pide Bitmiş” Reklam Filmi İlgi Gördü!

Torku’ nun “Pide Bitmiş” Reklam Filmi İlgi Gördü!

Torku markasının yeni reklam filmi “Pide Bitmiş” sosyal medya’ da çalıntı olduğuna dair bilgilerle çalkalandı. Bobiler.org yaratıcı içerik platformundan tanıdığımız “educatedear” takma isimli Boğaç Soydemir’in 2012 yılında youtube’ da Etoo Bitmiş ismiyle yayınladığı montaj videosu, Oktay Derelioğlu’ nun bir spor programında sunucuya

“Ben bir haber aldım yüzde doksan dokuz doğru Etoo bitmiş” repliğine benzerliği ile tepki çekti.

Reklam ajansının Torku Markası ramazan özel reklamında da “Ben bir haber aldım yüzde doksan dokuz doğru Pide Bitmiş” repliği ile dikkatleri üzerine çekti.

Sosyal medya platformlarından Twitter’ da Publicis Yorum Reklam Ajansına tepkiler çoğalırken educatedear ile iletişime geçen reklam ajansı “Etoo Bitmiş videosundan esinlendik” demiş, ancak tepkilerin bitmesini engelleyememişti.
Gün itibari ile sosyal medya’nın gücünü bir kez daha görmemize neden olan açıklama Publicis Yorum reklam ajansından ve educatedear’dan geldi.

Publicis Yorum reklam ajansından açıklama ;
Dün akşamdan bu yana, sistematik bir şekilde sosyal medya ve kişisel hesaplarımız üzerinden yazılanları ve paylaşılanları şaşkınlıkla takip ediyoruz. Konuşulanların ve yazılanların doğru bir platformda ilerleyebilmesi adına bu açıklamayı yapmak istiyoruz. Beğendiğimiz, emeğine ve fikrine saygı duyduğumuz insanları desteklemek tek amacımız. Tüm prodüksiyon aşamalarında senaryo anlatılarak orijinal videonun yapımcılarından izin alınmış, Boğaç Soydemir ( educatedear ) ve Oktay Derelioğlu’yla da telif anlaşması yapılmıştır. Oluşturulmaya çalışılan algının tersine, fikre ve emeğe saygısızlık yoktur.

Boğaç Soydemir (educatedear) açıklaması ;

Arkadaşlar pide bitmiş ile ilgili bugün ajans tekrar benimle iletişime geçti ve sizlerin bu konuda gösterdiğiniz duyarlılık ve yaptığımız çalışmaları bu denli sahiplenmeniz neticesinde telif konusundaki sorun bugün çözüldü. Hepinize bizi yalnız bırakmadığınız için tekrar teşekkür ederim.

( Kaynak: sosyalmedyahaber.co )

, ,
Önceki yazı
Twitter’ ın Yeni Özelliği Artık Test Sürecinde
Sonraki yazı
Bir E-ticaret Web Sitesi Daha Kapanıyor!
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü