Bir E-ticaret Web Sitesi Daha Kapanıyor!

Vipdükkan özel alışveriş sitesi satışlarını kapadı. Alışveriş sitelerinin çerisinde bulunduğu rekabete dayanamayan e-ticaret siteleri tek tek kapanıyor. Satışlarını durduran Vipdükkan da kapanıyor. Vipdükkan tarafından bir açıklama yapılmasa da alışveriş yapanların gönderdiği şikayetler ve sosyal medyadaki dedikodular kapandığını doğrular nitelikte.

E-ticaret sektöründen duyulan kapanma kararları sektörü, internetten alışveriş yapanları ve sektörde çalışanları üzüyor. Bir kapanma haberi de Vipdükkan’dan geldi. Daha önce zidaya.com kapandığını duyurmadan şikayetlerden kapanacağından haberdar olmuştuk. Şimdi de Vipdükkan’dan alışveriş yapanların gönderdiği şikayetler bu alışveriş sitesinin kapandığını duyurdu. Şikayetlere göre; alışveriş sitesi satışlarını durdurdu, iletişim bilgilerinden ulaşılamıyor ve kapanmadan alınan ürünlerin ne olacağı belirsiz. Vipdükkan tarafından bir açıklama yapılmasa da gerek şikayetler gerekse dolaşan şikayetler dedikoduları doğrular nitelikte. Hatta 9 Temmuz’da sitenin kapatma kararı ile ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor. İşte Vipdükkan hakkında gelen şikayetlerden bazıları şöyle:

Kullanıcıları Şaşkın!

“Vipdükkan’ın internet sitesi artık açılmıyor. İnternet sitesi hakkında bir açıklama da yapılmadı. Alınan bilgilere göre kapanmış. İnternetten satışını durduran firmanın ne olacağı henüz belirsiz.”

“Üyesi olduğum Vipdükkan alışveriş sitesi bugün itibariyle kapanmış.Daha önce alışveriş yapmıştım ve iadesini para karşılığı puan olarak yüklemişlerdi. Site açılmıyor müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum. Şimdi almadığım ürüne karşılık ödediğim para ne olacak? “

“Hiçbir bilgilendirme yapmadan internette ulaşılabilir bir sayfa bırakmadıkları gibi sanırım telefon numaralarını da iptal ettirdiler. Telefonları hiçbir şekilde düşmüyor. Tabi alınan ürünlerin gönderileceği ya da ücret iadesi muamma. Bundan dolayı az önce işlem yaptığım banka ile görüştüm ve harcamama itiraz edebilir miyim diye sordum. Mailime harcama itiraz formu yolladılar. Harcama itiraz formuna baktığım da, bu gibi durumlar içinde bir madde bulunmakta.”

Zidaya Da Kapanmıştı

Geçen sene Eylül ayında Zidaya’da açıklama yapmadan alışveriş sitesini kapatmış Şikayetvar’a gelen şikayetler sonrası kapandığını açıklamıştı. Yaptıkları açıklamada “Çağrı merkezi çalışanlarımızın işine 31 Ağustos’ta son verdik. 14 Eylül’de çalışanların ilişiği kesilerek tavsiye edilecek. Site satışa kapatıldı.” demişlerdi. Tüketici siparişinin çalışan işinin peşine düşmüştü.

( Kaynak: sikayetvar.com )

Önceki yazı
Torku’ nun “Pide Bitmiş” Reklam Filmi İlgi Gördü!
Sonraki yazı
Bildiğimiz Yemek Sepeti Satıldı! Hayırlı Olsun!
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü