Sadece Fazla Düşünen Girişimcilerin Anlayabilecekleri Şeyler

655 0
Kafalarının içinde her zaman yoğun bir şeyler olan girişimciler vardır. Zaten genelde girişimciler düşünürler. Çok düşünürler. Çok uygularlar. Siz de fazla düşünen bir girişimci misiniz? Düşündüğünüz için girişimci misiniz, yoksa girişimci olduğunuz için mi düşünüyorsunuz? O kadar da fazla düşünmüyorsunuz ama aşağıdaki özelliklerden bir çoğunu taşıyor musunuz?

Tüm sorulara cevap bulmak için aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 1. Geçmişlerindeki herhangi saçma ve küçük bir hata ansızın akıllarına gelebilir. Bu da onları yeniden düşünmeye sevk eder.
 2. Her zaman, her yerde kafalarının içinde konu ve konumla alakasız bir sürü şey vardır.
 3. Genel olarak mükemmelliyetçidirler. Yaptıkları bir işi yarım bırakmazlar ve yapıyorlarsa eğer mükemmel sonuç almalıdırlar.
 4. Hayatlarının bir yerinde kazandıkları bir idealistlik vardır. Kesinlikle idealisttirler.
 5. Çok yönlüdürler. Aynı anda birden fazla şey düşünebilirler, hayata geçirebilirler ve yönetebilirler.
 6. Özellikle iş hayatında kuralları vardır. Onlar için kuralsız yapılan bir işin iyi sonuç vermesi küçük bir ihtimaldir.
 7. Herhangi bir olayı birden fazla açıdan yorumlayabilirler. Herhangi bir olay için senaryo üretip o senaryoya karşı on çeşit çözüm oluşturabilirler. Böylelikle her şeye hazırlıklı olurlar ve hiçbir şey onlar için şans değildir.
 8. Az biraz şizofrendirler. Senaryo yazarlar, olmaz yine yazarlar. Olursa yine yazarlar. Ve senaryoyu çoğu kez, çok iyi uygularlar.
 9. Yalnız kalmayı genelde severler. Ama en önemlisi de gecelerin yalnızlığının yaratıcılıklarını güçlendiriyor olmasıdır. Ve onlar, bunu çok severler.
 10. Kullanmak istedikleri kelimeler o kadar fazladır ki bu yoğunluğu alıp bir anda çıkartamazlar dışarı, konuşma bu yüzden genelde konu dışına çıkar.
 11. Gereksiz konuşmazlar. Çünkü karşısındakileri çok iyi gözlemlerler, gözlem sonucu ise kendi kafalarının içinde tüm sorulara yanıt bulurlar, diyaloglar arasında bu yanıtları birleştirir ve pekiştirirler. Konuşmak gereksiz ve zaman kaybı olarak gelir onlara.
 12. Son derece pratiktirler. Hani herhangi bir sorunla karşılaştıklarında, kafalarının içinden o an geçen “yanıt şeridinden” anında bir yanıt yakalarlar ve soruna anında çözüm üretebilirler.
 13. Genelde sakindirler. O kadar çok olasılık düşünürler ki kafalarının içinde, her olayı her yönüyle düşünürler. Ama tabi ki bir dedektif değillerdir 🙂
 14. Odaklanma sorunu bir miktar da olsa vardır her dönem hayatlarında.
 15. İki türlü ruh haline sahiptirler. Bazı dönemlerde popülerdirler. Ancak bazı dönemlerde yalnız kalmak isterler, kimse yanlarına yaklaşamaz.
 16. Düşündüklerinin nedenini sonucunu anlamaya çalışırlar. Çalışmaktan öte anlarlar. Çünkü anlayamazlarsa eğer, kafaları rahat etmez.
 17. Görürler, hissederler, ve hiçbir şeyi akışına bırakmazlar.
 18. Uykusuzluktan bayılana kadar yatağa girmek istemezler. Çünkü her akşam uyumak onlar için zaman kaybıdır. Ve uyumadan önce yatakta tavanı seyrederken gündüz düşündüklerinin en az 2 katı düşünürler.

Related Post

Leave a comment