Kobiler İçin Doğru Pazarlama Diye Bir Şey Var!

687 0

Diyelim ki insanların kolayca tercih edeceği ve satın alacağı çok iyi bir ürüne sahipsiniz. Fakat elinizdeki ürünün özelliklerini bilmiyorsunuz yahut bilip de anlatamıyoruz, dolayısı ile insanların kendiliğinden gelerek sizi ve ürününüzü keşfetmesini bekliyorsunuz. O çok iyi dediğimiz ürününüz stoklarınızda bulunmaktan başka hiçbir şeye yaramayacaktır. Emin olabilirsiniz.

Aslolan hedefiniz doğru ürünü üretmekte değil, doğru iletişim yolunu bularak ürününüzü insanlara sunmak olmalıdır. Doğru iletişim yolunu bulmak, doğru yatırımı yapmak şüphesiz doğru pazarlamayı doğurur ve satışınızın doğruluğunu destekler.

Unutulmaması gereken şu, insanlar tercihlerini yaparken bildiklerini, tanıdıklarını, markaları tercih ederler. Bilinmeyen, tanınmayan her şey, her kurum yerinde sayar ya da yok olur.

2023 yılı hedeflerine göre Türkiye′ nin her yıl yüzde beş daha büyümesi düşünülüyor. Böyle bir büyüme oranı Türkiye′ ye deyim yerindeyse ilaç gibi gelir. Bunu da kobiler üzerinden sıçrama ile yapmak şart. Varsayımlara göre mevcut kobilerin % 98′ i aile şirketi olarak görünmekte. Türkiye′ de eski eğilim, firma adetleriyle övünmek üzerinedir. Fakat bunu yaparken, firma sayısı çoğaltılmalı ve ölçekler genişletilmeli. Bu kolay bir iş değil, pazarlama asla unutulmamalı. Yapılan doğru pazarlama ile marka olmanın temeli atılmış olur.

Related Post

Leave a comment