‘PayPal’ Hesabınızda Kalan Parayı Nasıl Geri Alırsınız?

İnternet üzerinden alışveriş yapılması için yıllardır karşılıklı para transferi hizmeti sağlayan ödeme sistemi PayPal şirketi, Türkiye’ deki faaliyetlerini geçtiğimiz günlerde durdurduğunu açıkladı. Alınan bu BDDK kararıyla beraber 6 Haziran 2016 Pazartesi gününden itibaren PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapılamayacağını duyurdu.

PayPal müşterileri bu süre içinde hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’ deki banka hesaplarına aktarabilecek. Peki PayPal hesabınızdaki parayı nasıl geri çekebilirsiniz?

Normalde hesabınızdaki bakiyeyi kolaylıkla hesabınıza giriş yaparak çekebilirsiniz. Ancak hesabınızda çekim için minimum tutar $10,00 olarak belirlendiğinden, bu tutarın altında bir bakiyeniz varsa eğer sistem çekime izin vermez. Bu gibi durumlarda ise hesabınızda yapmanız gereken işlemler var. Bu işlemleri sırasıyla yaparsanız kolaylıkla bir kaç dakika içerisinde çekim işlemnizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. Kullanıcı paneli giriş sayfasında sol tarafta bulunan “PayPal bakiyesi” ne tıklayın.
  3. Açılan sayfada en altta bulunan “Para birimlerini yönet” e tıklayın. Buradan açılan sayfada ise sağ tarafta bulunan “Para Birimi Dönüştürme” den ABD Doları’ ndan Türk Lirası’ na para birimi dönüşümünü gerçekleştirin.
  4. Para birimi dönüşümünü gerçekleştirdikten sonra aynı sayfada sol üstte gözüken para birimi ayarınız “Türk Lirası ( Ana )” şeklinde gözüktüğünden emin olun.
  5. Son bir işlem olarak “444 77 01″no’ lu telefon numarasını arayın ve PayPal Türkiye Müşteri Hizmetleri ile görüşme sağlayın.
  6. Bakiyeniz az da olsa, bu işlemler sonrasında 5-7 gün arasında bir süreçte müşteri temsilcisi tarafından banka hesabınıza manuel bir EFT gerçekleştirilecektir.
Önceki yazı
‘Paypal’ Türkiye’ deki Faliyetlerini Durdurdu!
Sonraki yazı
Hedefe Ulaşamayan ‘Jatomi Fitness’ İflas Etti!
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü