‘Paypal’ Türkiye’ deki Faliyetlerini Durdurdu!

PayPal’ ın resmi websitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre BDDK lisansı alamadığı için Türkiye operasyonunu durdurmak zorunda kaldığını son dakika haberi olarak belirtti. Önümüzdeki dönemlerde gerekli izinleri almak için çalışmalarına devam edeceğini de açıklayan PayPal, 6 Haziran 2016 itibariyle kullanıcılarının PayPal üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını bildirdi.

PayPal’ ın açıklaması ise resmi websitesi üzerinden şu şekilde oldu:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’ deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’ a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Detaylar için; https://www.paypal.com/tr

Önceki yazı
Petlas’ tan Futbol Milli Takımı’ mıza Mesaj: ‘Pes Etme’
Sonraki yazı
‘PayPal’ Hesabınızda Kalan Parayı Nasıl Geri Alırsınız?
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü