Youtube Para Kazanma Nasıl Açılır

Youtube Para Kazanmayı Açma İşlemleri Nasıl Yapılır? 2019

Youtube’da gün geçtikçe artan kanal sayısıyla beraber para kazanmayı açma ve Google Adsense üzerinden işbirliği ile para kazanma talepleri git gide artıyor. Peki bu işlemleri nasıl yapıyoruz?

Öncelikle 2019 Ocak ayı itibariyle Youtube’da para kazanmanız için 1000 aboneniz olmalı ve son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme süreniz olmalı. Birinci bölüm gayet açık, 1000 adet aboneniz olmalı dedik. Ancak ikinci bölümün yanlış anlaşıldığını gösteren sorular alıyorum. Şöyle ki; son 12 ay içerisinde kanalınızda tüm video’ların toplam izlenme süresi 4000 saat olmalı derken bunu bir örnekle anlaşılır kılalım. Örneğin kanalınızın video’larının toplam izlenme süresi 2019 Ocak ayında 1500 saat görünüyor. 12 ay sonra, yani 2020 Ocak ayında tekrar baktınız ve bu süre 900 saat görünüyor. Bu, geçtiğimiz son 12 ay içerisinde video’larınız toplamda 900 saat kadar izlenmiş demek oluyor. Çünkü Youtube izlenme sürelerinizin tamamıyla ilgilenmiyor, sadece son 12 aydaki izlenme sürenizi baz alarak sizi takip ediyor. Buradan da şunu anlamak gerekiyor, “sürekli aktif olmanız gerekiyor, sürekli video çekmeniz, video yayınlamanız gerekiyor ki toplam izlenme süreniz azalmasın, sürekli artsın.”

Video’larınız Youtube’da video üzerinden para kazanmayı açma işlemlerini sırasıyla anlatalım:

  1. Öncelikle bir youtube kanalı açıyorsunuz.
  2. Youtube hesabınıza giriş yapmış durumda iken, sağ üstteki profil logonuza tıklayarak aşağı açılan menüde “içerik stüdyosu”na tıklıyorsunuz.
  3. Açılan sayfada sol taraftaki içerik stüdyosu menüsünden “Kanal” başlığının altındaki “Gelişmiş”e tıklıyorsunuz. Yeni açılan sayfada ise ülke konumu olarak bulunduğunuz ülkeyi seçiyorsunuz ve aşağıdan “kaydet” butonuna tıklıyorsunuz.
  4. Şimdi tekrar sol taraftaki içerik stüdyosu menüsünden “Kanal” başlığının altındaki “Durum ve Özellikler”e tıklıyorsunuz. Açılan sayfada ikinci kutu olan “Para Kazanma”nın içerisindeki “Etkinleştir” butonuna tıklıyorsunuz. Youtube, sizi para kazanma başvurusu yapacağınız sayfaya yönlendirecektir. Sırada son üç adımımız var.
  5. Açılan sayfada birinci adımın yanındaki “Başlat” butonuna tıklayarak, karşınıza gelen sözleşmeyi okuyun, formdaki checkbox’ları işaretleyin ve kabul edin.
  6. İkinci olarak “Adsense’e Kaydolun” adımından “Başlat” butonuna tıklayarak, Google Adsense İş Ortaklığı programına katılmanız gerekiyor. Google Adsense’e kaydolurken bilgilerinizi tam ve doğru şekilde yazmanız gerektiğini unutmamalısınız.
  7. Adsense kaydınızı da tamamladıktan sonra son adımda para kazanma tercihlerinizi belirleyin.

Şimdi sıra başta da belirttiğim gibi 1000 abone ve son 12 ayda 4000 saatlik izlenme sürenizi yakalamakta! Artık telif hakkı içermeyen video’larınızla youtube kanalınızı büyütmeye devam edebilirsiniz.

Youtube hayatınızda başarılar diliyorum. Youtube para kazanmayı açmak ile ilgili sorularınız varsa eğer, aşağıdaki yorum alanına bırakabilirsiniz. Merak etmeyin, en kısa sürede yanıt vereceğimden emin olabilirsiniz.

, , ,
Önceki yazı
Youtube Video İle Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri
Sonraki yazı
2019 Yaz Gelinleri’ne Çok Cazip Dış Çekim Fiyatları

2 Yorum. Yeni Yorum

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü