instagram IG TV Kalkıyor mu özellik

Ve Instagram O Butonu Kaldırma Kararı Aldı!

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, IGTV ’yi kaldırmaya hazırlanıyor. Instagram’ın kullanıma sunduğundan beri pek popülerleşmeyen IGTV, bir Facebook yetkilisine göre Instagram iOS ve Instagram Android uygulamasından IGTV butonunu kaldırılacak.

Instagram IGTV’yi 2018 yılında kullanıma sunmuştu. Başta Instagram’a entegre edilmiş YouTube gibi görünen hizmet, güzel gözükse de bir türlü rakibi TikTok gibi yüksek kullanıcı sayısına ulaşamadı. Hal böyle olunca, gündeme Instagram’ın IGTV için bazı radikal kararlar alabileceği geldi. Görünüşe göre bu radikal kararların ilki çok yakın bir zamanda hayata geçirilecek.

TechCrunch’ın bir Facebook yetkilisine dayanarak hazırladığı haberine göre Instagram, ana sayfasında yer alan IGTV butonunu çok yakın bir zamanda kaldıracak. Şu an Instagram iOS ve Android uygulamalarının sağ üst konumunda bulunan IGTV butonu, Instagram’ın yeni güncellemesi ile birlikte buradaki yerini kaybedecek ve Instagram ana sayfasında herhangi bir yer kaplamayacak.

IGTV butonunun kaldırılıyor olması bizce olumlu bir gelişme. Zira, IGTV butonu Instagram’da tam da Instagram Direct butonunun hemen yanında yer alıyor ve bazen yanlışlıkla IGTV butonuna tıklanabiliyor.

, , , ,
Önceki yazı
Sosyal Medya’da Yeni Trend: Mısır Gevreği Düellosu
Sonraki yazı
Sosyal Medyada 6000 Hesap İçin Adli İşlem Yapıldı
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü