İnsan, Sıkıntıların Üstesinden Gelmeli Çoğu Zaman!

710 0

Dünya’ da çok farklı şekilde yaşayan tonlarca insan vardır.Her insanın da kendine göre farklı sorun ve sıkıntıları vardır. Bu sıkıntıların başında çoğunlukla fakirlik, başarısızlık ve kişiye uygulanan aşırı baskılar ağır basmaktadır.İnsanların bir çoğu ebeveynleri, bir çoğu iş yaşamı, bir çoğu maddi durumu, bir çoğu okuldaki başarısı gibi farklı yönlerde sıkıntı çeker.

İnsanların sıkıntı ve zorlukların üstesinden gelebilmesi için psikolojisininde bu duruma uygun ve güçlü olması gereklidir. Sıkıntılar, kabullenme ve değiştirme arasında rol oynar. Kabullenmeyi seçenler baştan vazgeçenlerdir. Değiştirmeyi seçenler ise ne pahasına olursa olsun savaşıp kendini bulunduğu durumun içinden çekip alanlardır.

Sıkıntılar elelebet sürecek bir şey değildir. Buna dur diyebilecek tek şey insanlardır. Aslında bir çok insanın yapmaktan hoşlandığı çoğu hobileri vardır. İşte bunlar tam da sıkıntılarımızın önüne geçip az da olsa unutmamız için yaratılmış olan şeylerdir.

Örneğin; kötü giden bir zamanda kulaklığınızı takıp son ses müzik dinleyebilirsiniz. Bütün gün en sevdiğiniz kitapları okuyabilirsiniz. Arkadaşlarınızla eğlenceli ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Şarkılar söyleyebilirsiniz. Temiz hava da yürüyüşler yapabilirsiniz. Bunlar gibi bir çok küçük şeyler bile mutlu eder insanı…

Unutmayın ki karşılaşılan zorluklar ne kadar büyükse, bunların üstesinden gelmek o kadar gurur vericidir.

Related Post

Leave a comment