Hayallerinizin Hepsi Gerçekleştirmeniz İçindir!

690 0

Hayaller, yaşantımızın bir parçasıdır. Evde, okulda, sokakta, tatilde… Aklınıza gelebilecek her yerde insan hayal kurabilir. Hayalleri büyük olanın, umutları kendilerine göre küçüktür. Oysa ki her hayal gerçekleştirilmek için kurulur. İnsan hayal kurmaktan korkmamalı, hayal ettiği her şey için çabalayıp hedefine ulaşmalıdır. Hayallerin bazıları insanların önemli yerlere gelmelerini sağlar.

Örneğin; Graham Bell, küçüklüğünden beri hep bir hayalin peşinden koştu. Annesinin işitme engelli olması üzerine sağırların sessizliğini ortadan kaldırmak için çok çabaladı. Lakin bunu başaramadı. Gerçek amacına ulaşamamış olsa da şuanda kullanmış olduğumuz telefonlarla kilometrelerce uzakta olan insanların birbirlerini duymalarını sağladı. Mark Zuckerberg ise insanların başka insanlarla iletişim içinde olmayı, Dünya’yı daha açık ve bağlı bir hale getirmek için bir çok yol denedi. Bunun sonuncuda 2004 yılında Harward Üniversitesi’nde girişimci arkadaşları ile birlikte en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’u kurdu.

Her insan için en değerli şey aileleridir. Mesela benim için aile en kıymetli ve hep bir adım ön planda olması gereken şeydir. Bu nedenle gelecekte ilgili ve özenli bir yetişkin olmayı istiyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra çoğu ülkeyi gezip görmeyi kendime ait güzel bir yaşantımın olmasını istiyorum. Belki biraz imkansız gözükse de insan hayallerini, gayretleri sonucunda elde edebilir. Bunun için sonuna dek inanmak yeterlidir bence.

Hayaller, insanlara gelecek ve umut vaat eden en güzel şeylerden birisidir. Ne zaman gerçekleşemeyecek şeyler için üzülmeye kalksak istemdışı bir hayalin içinde buluruz kendimizi. Belki de onları hayal kurarak gerçekleştirmeye çalışırız. Çoğu insan kurduğu hayali başaramayınca hemen bir vazgeçme eğilimine geçer. Umutsuzluğa kapılıp yarı yolda pes eder. Aksine kurduğu hayallerin peşinden gitmelidir insan, sonucu zaman alacak olsa da hiç bir zaman vazgeçmemelidir.

Unutmayın ki başarıya giden yolda her şey mübahtır.

Related Post

Leave a comment