Alanya Avrupa’ nın En Çapkın 10 Plajı Arasında!

Tanışma uygulaması Happn’ ın verilerine göre, güneyin gözdesi Alanya plajları Avrupa’nın en çok “crush” olunan, yani kullanıcıların karşılıklı olarak birbirlerini beğendiği ilk 10 plajı arasına girdi.

Yollarınızın kesiştiği insanlarla buluşmanızı sağlayan tanışma uygulaması Happn, yaz boyunca dolup taşan Avrupa plajlarıyla ilgili ilginç veriler açıkladı. Avrupa’nın en çok “crush” olunan ilk üç plajı sırasıyla, İspanya’ dan Barselona, Fransa’nın güney sahillerinden Nice ve uzun partileriyle ünlü İbiza oldu. İlk 10′ da ise Türkiye’ den Alanya var.

Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışmak için ikinci bir şans sunan Happn’ın verilerine göre, Alanya onuncu sıradan listeye girdi. Listede son yıllarda Türk turistlerin de gözde tatil mekânları arasında yer alan beş Yunan adası var. Türkiye’den listeye giren tek sahil olan Alanya ise Yunan adaları, Mikonos, Rodos, Zakintos, Korfu ve İstanköy’ü geride bıraktı.

Kullanıcıların birbirlerini karşılıklı olarak beğendiği plajlar listesinde İspanya’dan Barselona ilk sırada yer alırken, Fransa’dan Nice ikinci sıraya yerleşti. İspanya’nın uzun partileriyle ünlü İbiza sahilleri üçüncü, İngiltere’den Brighton dördüncü, Fransa’dan Cannes ise beşinci sıradan listeye girdi.

İşte insanların en çok karşılıklı olarak birbirlerini beğendiği avrupa plajlarının tam listesi:

 1. Barselona
 2. Nice
 3. İbiza
 4. Brighton
 5. Cannes
 6. Antibes
 7. Malaga
 8. Palma
 9. Gotland/Visby
 10. Alanya
 11. Biarritz
 12. Saint-Tropez
 13. Mikonos
 14. Rodos
 15. Hvar
 16. Split
 17. Skagen
 18. Magaluf
 19. Kragerø
 20. Bornholm

( Kaynak: marketingturkiye.com.tr )

, , ,
Önceki yazı
Y ve Z Kuşağı Geleneksel Mecraları Terk Ediyor!
Sonraki yazı
Bütün Başarılı İnsanların En Sık Yaptığı Alışkanlıklar
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü