İstanbul Bienali “İçimdeki Çocuk” Sergisi İle Açıldı

Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin en önemli yapılarından olan Abdülmecid Efendi Köşkü, 16. İstanbul Bienali boyunca Ömer M. Koç koleksiyonuna ait eserlerden oluşan “İçimdeki Çocuk” sergisi için kapılarını ziyaretçilere açıyor. Ömer M. Koç’un gelişim sürecini bizzat titizlikle takip ettiği “İçimdeki Çocuksergisi, Türkiye’den ve dünyadan 60 kadar sanatçının 100’den fazla eserini sanatseverlerle buluşturuyor.

“İçimdeki Çocuk” sergisinde eserleri yer alan sanatçılar: Murat Balcı, Ronit Baranga, Yto Barrada, Stefano Bombardieri, David Breuer-Weil, Paul Carey, Jean Baptiste Carpeaux, Keith Carter, Loris Cecchini, John Chillingworth, Antoine de Saint-Exupéry, Snyder Dean, Yael Erlichmann, Jan Fabre, Nancy Fouts, Françoise Gilot, Murat Gök, Simon Groves & Tracy Johnson, Mona Hatoum, Ahmet Doğu İpek, Juneau Projects, Clementine Keith-Roach, Lloyd le Blanc, Luc-Olivier Merson, Polly Morgan, Ordinary Architecture, İrfan Önürmen, Pablo Picasso, Patricia Piccinini, Wilfred Pritchard, Elsa Sahal, Michael Schwarze, Erinç Seymen, Carolein Smit, Yaşam Şaşmazer, Sam Taylor-Wood, Hale Tenger, Seyhun Topuz, Mehmet Ali Uysal, Fabio Viale, Bedwyr Williams, Daphne Wright, Erwin Wurm

Sergi pazartesi günleri tatilde, pazar günü 13:00-19:00 arasında ve diğer tüm günler 11:00-19:00 arasında 10 Kasım 2019’a kadar ziyarete açık. Girişi ise ücretsiz.

İstanbul kültür ve sanat etkinlik önerisi olan bu serginin tanıtımını, detaylarını aşağıdaki video ve makaleden inceleyebilirsiniz.

https://www.meltemveselim.com/turkiye-seyahatleri/istanbul-seyahatleri/abdulmecid-efendi-koskunde-muazzam-sergi-icimdeki-cocuk

, , , ,
Önceki yazı
İETT Tarihinde İlk Kez Kadın Şoförler Alınacak
Sonraki yazı
Kitchenette Çekiliş Yaptı, İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Mekan!
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü