En Çok Instagram Kullanıcısına Sahip Altıncı Ülkeyiz

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı Instagram’ın, milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Dün sizlerle paylaştığımız haberimizde, Instagram’ın beğeni sayılarını gizleyeceğinden bahsetmiştik. Her ne kadar bu durum birçok kullanıcı tarafından eleştirilse de uygulama, popülerliğini artırmaya devam ediyor. 2019 yılı verilerine göre dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip olan ülkeler sıralamasında Türkiye, 34 milyon ile listenin altıncı sırasına yerleşti.

Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2019 yılı itibari ile dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülke Amerika oldu.

110 milyon kullanıcı ile listede lider olan Amerika’nın, en yakın rakibinden neredeyse iki katı fark ile önde olduğu belirtildi.

Amerika’nın hemen ardından da 66 milyon kullanıcı ile Brezilya’nın ikinci, 64 milyon kullanıcı ile Hindistan’ın 3’üncü olduğu görülürken, listenin devamında yer alan ülkelerin sırasıyla Endonezya, Rusya, Türkiye, Japonya, İngiltere, Meksika ve Almanya olduğu açıklandı.

( Kaynak: ensonhaber.com )

, , , ,
Önceki yazı
Google, Google Plus Yerine Shoelace Uygulaması ile Sosyal Medyaya Dönüyor
Sonraki yazı
Ünlü Şair Küçük İskender’i Kaybettik Son Dakika
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü