Sosyal Medya Mecraların′ da Doğru Pazarlama

747 0

Pazarlamanın gücünün git gide arttığı ve insanların size ihtiyacı olduğunu hissettiği bir yer var: Sosyal Medya. Sosyal medya pazarlamasının ivmeli bir artış göstermesini tek bir nedene bağlayabiliriz, bu da insanların artık sosyal medya web sitelerinde fazla fazla vakit geçirmesi. Sosyal ağların tümünde ortak görülen bir özellik var ki, insanlar gününün ortalama

% 40′ ını bu web sitelerde geçiriyor. Geçirilen bu süre hiç de göz ardı edilmeyecek bir değer değil. Bu, ürünlerinizin firma web sitenizde değil de sosyal ağlarda tanıtılmasını şüphesiz tetikliyor. Facebook, FriendFeed, Twitter sosyal ağları başta olmak üzere tüm sosyal medyada en azından firma tanıtımınızı yapabilirsiniz. Çünkü sosyal medya, müşterilerinizin bulunduğu yerlerde sesinizi iyi duyurabilmenizi, ve daha önemlisi müşterinizi dinleyebilmenizi sağlar. Bu da firma kalitenizi artırıp, cironuzu kuşkusuz artıracaktır.

Sosyal medya üzerinde yapılan araştırmalara göre insanların bu ağlara en çok vakit ayırdığı zaman dilimleri öğle mola saatleri ve akşam 22:00 – 00:00 arasıdır. Bu zaman dilimlerine dahil olacak reklamlarınız ve tanıtımlarınız hedef kitlenize daha kolay ulaşacaktır. Son olarak yapılan bir diğer araştırmaya göre firmalar internet üzerinden kazandıkları müşterilerin % 67′ sini Facebook, % 42′ sini Twitter ve % 57′ sini kurumsal bloglar oluşturuyor.

Related Post

Leave a comment