Site icon GBTI

Evlilik İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 2019 Nikah İçin!

Evlilik İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 2019

Evlilik İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 2019

Nikah başvurusu aşamasında çiftlerin kafasında Nikah için gerekli evraklar nelerdir?, Evlenme başvurusu nasıl yapılır?, Evlenme için gerekli belgeler nelerdir? gibi sorular vardır. Evlilik hazırlıklarının en önemli aşamalarından birisi de nikah dairesine evlenmek istediğinizi beyan ettiğiniz başvurunuzdur. Şimdi gelin çok uzatmadan hazırlamanız gereken 2019 evlilik belgelerine beraber bakalım.

2019 Resmi nikah için gerekli evraklar şu şekilde:

Not: Ehliyet’in kimlik yerine geçmeyeceğinizi unutmayın!

Nikah Nüfus Kayıt Örneği Nereden
Alınır?

Nikah için gerekli olan nüfus kayıt örneğini e-devlet sisteminden veya bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden alabilirsiniz.

Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Nikah için sağlık raporunuzu devlet hastanelerinden, sağlık ocaklarından, verem savaşlardan alabilirsiniz. Çünkü evlilik için sağlık raporu özel hastaneler tarafından verilemiyor. Raporunuzu aldıktan sonra aile hekimine imzalatmayı unutmayın.

Nikah İçin İkâmetgâh Nereden Alınır?

Nikah için gereken evraklar arasında bulunan ikâmetgâh belgenizi bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan veya nüfus müdürlüklerinden alabilirsiniz.

Evlilik için gerekli evrakların tamamı bu kadar! Şimdi sıra yollara düşüp, evrakları bir an önce toparlamanızda. Nikaha geç kalmayın 🙂

Şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.


Exit mobile version