Bakanlıktan Köy Okulu'na Teknolojik Bir Destek

Bakanlıktan Köy Okulu’na Teknolojik Bir Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sosyal medyadan bilgisayar, fotokopi makinesi ve projeksiyon cihazı talebinde bulunan Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesindeki Gölcük İlkokulunun ihtiyaçlarını karşıladı. İlçeye 20 kilometre uzaklıktaki Gölcük Mahallesi’ndeki yaklaşık 300 öğrencinin taşımalı sistemle eğitim gördüğü Gölcük İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Gökhan Ersoy, yaklaşık 20 gün önce sosyal medya üzerinden okulun ihtiyaçlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına iletti. Bunun üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için harekete geçti.

Öğretmen Ersoy ile iletişime geçen Bakanlık yetkilileri, kısa sürede okula 5 bilgisayar, fotokopi makinesi ve projeksiyon cihazı gönderdi.

Cihazları teslim alan öğretmen Ersoy ve öğrencileri, sosyal medya üzerinden Bakan Mustafa Varank’a teşekkür etti. Gökhan Ersoy yaptığı açıklamada, sosyal medya üzerinden talepte bulunduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinin, kısa sürede kendisine dönüş yapmasına çok şaşırdığını söyledi.

, , ,
Önceki yazı
Dijital, Türkiye Turizmi’nin En Büyük Destekçisi
Sonraki yazı
Türkiye’nin Yarısından Fazlası Sosyal Medyada
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü